Depilacja Laserowa – LIGHTSHEER

Depilacja Laserowa LightSheer ®

Jest najnowocześniejszym i najskuteczniejszym urządzeniem medycznym do usuwania zbędnego owłosienia.

Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez FDA oraz certyfikaty instytucji europejskich.

Depilacji najlepiej poddają się włosy grube i ciemne. Przyjmuje się ,że po pierwszym zabiegu nie odrasta do 40 % włosów ciemnych ,po trzech zabiegach ok. 80 – 90 %. Niewielki pozostały odsetek to włosy jaśniejsze , cieńsze.

Jak wygląda sam zabieg?

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją z kosmetologiem. Wyklucza on przeciwskazania do zabiegu. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być czysta , sucha i nienatłuszczona. Dobę przed zabiegiem należy ogolić miejsce przeznaczone do depilacji. Należy pamietać aby nie używać innej metody depilacji pomiędzy zabiegami. Jedyna dopuszczalna to golenie maszynką.

Dla pełnego efektu depilacji potrzeba minimum 5 – 7 zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio co 4 – 9 tygodni.

Przygotowanie do zabiegu depilacji LightSheer

  • Przed każdym zabiegiem depilacji nie można wyrywać włosków (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez około 4-8 tygodni. Można natomiast golić, przycinać lub depilować kremem do depilacji.
  • Należy odstawić stosowanie kremów, maści z Vit A, relinoidami (np: ISOTREXIN, DIFFERIN, ZORAC, RETIN A i inne), VIT C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni na 4 tygodnie przed zabiegiem.
  • Terapia doustna retinoidami ( np.: ROACCUTANE ) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
  • Leki światło uczulające i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek itp. ) wymagają odstawienia na tydzień przed zabiegiem.
  • Infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) są przeciwwskazaniem. Zabieg jest możliwy miesiąc po ustąpieniu infekcji.
  • Świeża opalenizna oraz samoopalacze są bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu. Nie należy się opalać od 4-6 tygodni przed zabiegiem.
  • Skóra nie powinna być sucha, podrażniona.
  • Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close